fbpx

Tczew

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
999 000 PLN
Powierzchnia
212 m2

Przedstawiamy Państwu ofertę sprzedaży jedynej takiej działki inwestycyjnej w Tczewie na Starym Mieście!

LOKALIZACJA
Przedmiotowa działka położona jest w centrum Starego Miasta w Tczewie przy ul. Krótkiej łączącej się z Placem Gen. J. Hallera (historyczny rynek Tczewa). W bezpośrednim sąsiedztwie urzeka oryginalna historyczna zabudowa Tczewa, z przewagą zabytkowych kamienic z funkcją mieszkaniową oraz lokalami usługowymi i restauracjami. Stare Miasto to jedna z najstarszych dzielnic Tczewa, przechodząca proces rewitalizacji w ramach programu Miasto od nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (RPOWP na lata 2014-2020).

Od nabrzeża Wisły działkę dzieli zaledwie 350 m, do parku miejskiego jedynie 600 m, a do autostrady A1 (zjazd Stanisławie) 7 km. Odległość od aglomeracji trójmiejskiej ok. 35 km.

DZIAŁKA
Obszar będący przedmiotem sprzedaży to dwie działki o powierzchni 106 m2 każda (łącznie 212 m2). Wymiary obszaru to ok. 25 m x 7 m x 26 m x 8 m.
Dla działki przygotowano wstępną koncepcję zabudowy parceli przewidujący budowę nowoczesnej kamienicy 3-kondygnacyjnej z lokalami mieszkalnymi (1 i 2 piętro) oraz lokalami usługowymi (parter) o powierzchni użytkowej ok. 600 m2 - koncepcja została opracowana w oparciu o konsultacje z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

INFORMACJE DODATKOWE
Obszar, na którym usytuowana jest działka, wpisany został do rejestru zabytków, jako układ urbanistyczny Starego Miasta Tczewa, pochodzący z XIII w. z murami okalającymi, kościołami i domami.

Wpisanie do rejestru zabytków zespołu i układu urbanistycznego ma na celu zachowanie najcenniejszych elementów historycznego rozplanowania oraz kompozycji przestrzennej zespołu i w konsekwencji powoduje objęcie ochroną konserwatorską elementów tworzących ten układ, bez względu na to, czy elementy te wpisane są do rejestru indywidualnie. Ochronie konserwatorskiej podlega, zatem parcelacja, gabaryty zabudowy, relacje przestrzenne pomiędzy elementami zabudowy, a także wygląd zewnętrzny budynków położonych na przedmiotowym obszarze. W związku z powyższym wszelkie działania planowane do realizacji na przedmiotowym terenie wymagają przed ich podjęciem pozwolenia właściwego miejscowo konserwatora zabytków (art. 36 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego miasta Tczewa uchwalonego Uchwałą Nr XXVIII/263/2005 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 27 stycznia 2005 r. (publikacja: t.j. Dz. Urz. Woj. Pomorskiego poz. 2166 z dn. 30 kwietnia 2020 r.) działka położona jest:
- w strefie ochrony konserwatorskiej nr I – Stare Miasto (ustalenia §8 cyt. Planu: Zasady dziedzictwa kulturowego i zabytków)
- w strefie ochrony archeologicznej nr 10 (obszar Starego Miasta, dawny ośrodek miejski, warstwy zabytkowe), gdzie uchwala się konieczność przeprowadzenia wyprzedzających badań wykopaliskowych przed przystąpieniem do robót budowlanych.

OPŁATY
Cena 999 000 PLN obejmuje zakup obu działek, tj. 212 m2 (cały obszar).

Przy zakupie nieruchomości do kosztów transakcyjnych należy doliczyć podatek PCC 2%, taksę notarialną oraz wynagrodzenie agencji 2% netto.

Nie przegap tej okazji i zainwestuj w Tczewie!

Zapraszamy na prezentację !

  • Ogrodzenie: Brak
  • Obecna zabudowa działki: Brak
  • Procent możliwej zabudowy: 100
  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Tereny wielofunkcyjne
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autostrada, Bus, Autobus, Kolej, PKS
Robert Pryba

Robert Pryba

Dyrektor zarządzający

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Gaudium nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia. Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Administratorem danych osobowych jest Gaudium Nieruchomości z siedzibą przy ul. Stefanii Sempołowskiej 3A/1, 80-744 Gdańsk (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@gaudium-nieruchomosci.pl… czytaj więcej